Testul timpului pus în lupa Artei la ”Cornetti” – Proiect interdisciplinar, Modeling – Actorie, ”Reproduceri după picturi celebre”!

Elevii de la clasele de Modeling și Actorie: Andreea Cocoșilă, Carina Simniceanu, Patricia Stoichin, Alexandru Coderie, Anastasia Pârvu, Eli Nicolae, Izabela Comănescu, Simona Bogdan, Tania Niță și Teodora Arapu, au jucat rolul personajelor reprezentate în picturi celebre, cu dăruire și profesionalism, punând în lumină studiul la clasă, sub atenta coordonare a doamnei profesor, Flori Negrea!

Imaginea a fost redată de către elevul Ciprian Ștefan, absolvent al Școlii ”Cornetti”!